Mindig bosszankodom amikor ezt a gépkarabélyt hallom. Én még úgy nőttem fel, hogy van pisztoly, ennek gépesített változata a géppisztoly. Vagyis amíg a pisztoly egyes lövések leadására alkalmas, a géppisztoly erre is alkalmas, meg arra is, hogy addig lő amíg meghúzva tartom a ravaszt. Vagyis sorozatlövésre. Aztán volt még a karabély, amely sorozatlövésre alkalmatlan volt. Dióverőnek is hívták, mert igen hosszú csöve volt. A géppisztolyhoz még annyit tennék hozzá, hogy ha már egyszer kialakították a sorozatlövésre való alkalmasságot egyúttal megnövelték a csőhosszat is, miáltal pontosabban lehetett vele célozni. Ennek szükségessége is érthető, hiszen a géppisztolyt már többnyire távolabbi lövések leadására szánták. Ezért volt hosszú csöve a karabélynak is, de jóval hosszabb mint a géppisztolyé. Itt tényleg fontos volt a pontos célzás, mert ha nem "szedték le" az ellenséget, nem biztos hogy volt idő újratölteni.
A géppisztolytól nagyobb tűzereje volt a golyószórónak, attól még nagyobb a géppuskának. A katonaságnál én lőttem pisztollyal is, géppisztollyal is, meg géppuskával is. Utóbbival nagyon sokat, mert géppuskás voltam. Amikor kezdtem a katonaidőmet a géppuska még kerekekkel rendelkezett, olyan félidő tájban jöttek az új géppuskák, ezeknek már csak állványuk volt. Itt láthatunk mindegyikből egyet-egyet. Itt pedig láthatjuk az én kerekes géppuskámat is, sőt olvashatunk is róla. Ha valakit érdekelne az írás első része itt találja, a harmadikat pedig itt.
Amikor végigolvastam mindhárom részt, akkor láttam van egy negyedik is. Szerintem így kerek az egész, olvassuk hát el ezt is.
Ez a gépkarabély valami olyasmi mint a munkásvédelem. Vala kezdetben a munkavédelem, munkavédelmi kesztyű és társai, aztán itt is jöttek az okoskodók és kitalálták, hogy nem a munkát kell védeni hanem a munkást, így aztán innentől munkásvédelemről beszéltünk. Kíváncsiságból rákerestem mindkét szóra, úgy látom munkavédelem ügyben megjött már az eszünk. Én nem nyúltam volna hozzá, mint ahogy a géppisztolyhoz sem.